Öne Çıkan Yazılar Yazılar

Görünmez Bağlantılar

kalp görseli ile ilgili görsel sonucu

İki artı iki dört eder. Bu kadar net olsaydı yaşam hayatlarımız ne kadar kolay olurdu kim bilir. Bir vücudumuz var, baş, eller, ayaklar, iç organlar, içinde oturduğumuz taşıt işte. Ya diğerleri. Anlamlandırmakta güçlük çektiklerimiz, terazinin bir kefesine koysak de akıl mantık iradeden  daha ağır gelen yanlarımız, maddi dünyayla ilişkilendirmeye çalıştığımız o görünmez yanımız . Bazı durumları  sadece yaşarız, hissederiz, açıklamak istediğimizde açıklayamayız. Kelimelerle  anlatmak mümkün değildir çoğu zaman. Akla ve mantığa uymayan durumları izah edemeyiz. Öyledir işte. öyle oluyordur, öyle yaşıyorsunuzdur. Aslında gerçek bizi biz yapanda izah edemediğimiz çekildiklerimizdir.

Öyle şeyler olabilir ki, kalben kırgın olduğunuz insanlarla bütün ilişkilerinizi kesmiş olabilirsiniz, aklınız mantığınız, iradeniz sonuna kadar bunu destekler durumda da olabilir, Sizin bütün uğraşlarınıza rağmen  hale o insanlarla kalbinizin bağlantı kurmasına engel olamayabilirsiniz. Siz susarsınız, kaçarsınız, görmek istemezsiniz  ama kalplerin konuşmasına bir engel koymanızın mümkünü yoktur. Bu durumlarda iki kere iki dört eder işlemi uyumsuz kalır.Bu durumun en ilginç yanı ise tek yönlü bir iletişim olmamasıdır. Siz özlerseniz oda özler, aynı anda aynı şeyleri  hisseder ve yaparsınız, aynı zamanda öfke nöbetleri geçirirsiniz, isyanlarınız da aynıdır umutsuzluklarınızda,Gerçek konuşma budur aslında.Çünkü konuşulan dış kimliğimiz değil iç kimliğimiz gerçek bizizdir.Bu makamda rol kesmek, durumu göre uydurmak, düzenimize göre ayarlamak diye bir iki yüzlülük yoktur. Sessiz bir biliştir. Görüntüsüz görüştür.Bu duygu durumunu bütün insanlarla yaşayacağız anlamına gelmez, sadece kalp yolları birbirine açık olan insanlar arasında yaşanır. Dünyanın her hangi bir yerinde yaşıyor olmanız, bedenen yakınlık, uzaklık  fark etmez. Siz dünyanın herhangi bir şehrinde oda dünyanın başka bir şehrinde olabilir. Kalp için zaman , mekan, saat yoktur.

Sosyal kimliğinizle sık sık çelişkiye düşürebilir bu durum. Böyle bir durumla karşılaştığınızda “bırakın öyle olsun, sınır koymayın, çünkü aklın hükmedemeyeceği bir yerdesiniz.Sadece geçmesini bekleyin. Oluşu ve olanı kabul edin, gereksiz bir mücadele sizi daha da yıpratacaktır.

Sevgiyle kalın…

 

 

 

 

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply